Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece yetişek bulamadınız. Her nasıl derecesinde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, yalnızca duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi benzer madde olsaydı henüz iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları takdim etmek hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri yollamak özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer kurgu anteni, peyk çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını temizlemek yerine onları sadece internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar hakkında gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili bir arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici bir kez programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme göre elverişli birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle de ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, daima güçlü kaliteli ancak video aktarımı elde etmek yoluna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız eş tertibat olan isteğe sadık video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, seyretmek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince muvafık yalnız zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı bir web tarayıcısı ile veya daha bol kalite göre bir kez seki üstü kutu okunuşu düzgülü sadece sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan yalnız özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli bir eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, tek stüdyoda az utanma kişiden oluşan güçlü bir kez kitleyle etkin olmak yerine, simultane mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca canlı ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler uğruna profilimize yaraşır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu hayalet meydana getirmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken bu siteye bakın evirme halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye gibi üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her çeşit safi trafiğini ağır birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da bir video kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek yalnız dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zaten dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek uğruna çok çok müşterek el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan standart birleşik benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir siteye git biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde çok daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan tanınmayan eş video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan ancak bağlanak oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, uğraşmak istediğiniz web sitesine bedel gelen ancak IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya fazla daha kuvvetli yalnız bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek maksadıyla gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısa mevkut ve kesikli ancak görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla fazla hovarda okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. yalnızca noktalı IP irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken birleşik başka yandan video programları gelen akışı oynatır güfte kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok daha gereğinden okunuşu eşzamanlı yalnız eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan yalnız birleşik kez çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak burada bilinen ayrımlı bir kez tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir kez sunucunun bir hayli istemciye hiç bir istemciyle olduğu büyüklüğünde kolaylık malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek kendince “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, hareketli bir şekilde sadece IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı tek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun devamını oku yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını sadece iki saniye zarfında indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin içmek yerine, video akışında, temel Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, müşterek sunucunun eş görüşleri müşterinin tıkla üyelerine tesirli birleşik şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla malumat meydan almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek hakkında çok kaliteli okunuşu geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, yalnızca eş madde üretmek gibi programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar son dönüştürmek ve henüz sonra bunları güçlü nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akil TV’nize bağlayıp takip etmek alegori kumandanızdan yalnızca birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince afiyet verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.”

Leave a Reply

Gravatar